Тип уроку: урок – подорож за казковим сюжетом.
Мета:
-
познайомити учнів з
таблицею додавання і віднімання числа 1, продовжити роботу над формуванням в
учнів вміння розв'язувати приклади і задачі на знаходження суми й остачі;
-
вдосконалювати навички
усної лічби, розвивати логічне мислення та увагу в учнів.
-
виховувати любов і
бажання допомагати тваринам.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
Рівно стали, підрівнялись,
Радісно всі привітались.
Уже дзвінок нам дав
сигнал:
Працювати час настав.
Тож і ми часу не
гаймо.
Роботу швидше починаймо.
- Повідомлення теми уроку.
II. Актуалізація опорних знань учнів.
- Повідомлення теми уроку.
II. Актуалізація опорних знань учнів.
Учитель. Діти, сьогодні до нас на урок завітав гість, а який ви
дізнаєтеся, коли розв’яжете приклади.
-
Розв’язування прикладів
(слайд) .
(За частинками слайду – приклади)
(За частинками слайду – приклади)
-
Дійсно завітав до нас баранець
і він хоче, щоб ми нагадали сьогодні казочку про його подружку Козу, в якої
було 7 козенят.
-
Разом з героями цієї казочки ми познайомимося сьогодні з таблицею
додавання та віднімання числа 1, будемо
удосконалювати навички усної лічби, розвивати логічне мислення та продовжимо
знайомство із задачами. Герої приготували
для вас безліч завдань, які потрібно виконати.
1. Як називаються числа при додаванні?
2. Як називаються числа при
відніманні?
Мовчанка» (на дошці).
Каліграфічна хвилинка.
Каліграфічна хвилинка.
1. Написати 1 рядок цифри «1» (звернути увагу на написання, вчитель демонструє).
2. Обмін зошитами.
3. Вибір Красуні і Попелюшки.
4. Скільки Красунь? Скільки Попелюшок?
- Ми не
даремно повторили написання цифри 1. Адже одиниця сьогодні найголовніша. Це її
ми будемо вчитися додавати і віднімати.
Математичний
диктант.
Учитель. А тепер уже пора взятися і до пера.
Числа швидше
записати,
Чому навчились, — показати.
1. Запишіть число, що передує числу 5.
2. Запишіть число, що слідує за числом 7.
3. Число 4 збільшити на 1.
4. Число 10 зменшити на 1.
5. 1 + 5, 2 + 3 — запишіть суму.
6. Зменшуване 7, від'ємник 1, запишіть різницю.
7. Запишіть сусідів числа 8
- Перевіримо написання диктанту.
( 4, 8, 5, 9, 6, 5, 7, 9)
– В кого
загорілися вогники? Вогник сигналізує, що треба бути уважнішими, добре слухати
завдання.
ІІІ. Робота за темою уроку.
Мама Коза
кожного ранку проводила з козенятами заняття.
Ось послухайте, що
вона їм казала:
Щоб додати та відняти,
Треба нам
таблицю знати.
( Вчитель разом із учнями складає і
записує на дошці таблицю додавання і віднімання числа один, учні записують в
зошитах. Діти обводять таблицю червоною рамочкою).
-
Покладіть на парті один
квадратик, а тепер ще один. Скільки стало? Як запишемо це виразом? І т.д.
-
Який же висновок зробимо? Додаючи число 1, отримуємо наступне число.
-
Аналогічно і з відніманням
-
Висновок. Віднімаючи 1, отримуємо попереднє число.
-
Ці таблиці потрібно запам’ятати, щоб швидко надалі розв’язувати приклади
і задачі.
Запис таблиць в звичайних
зошитах
Робота за підручником (с. 57).
- Розгляд таблиць додавання та віднімання
числа 1
- Розв’язування прикладів за числовим
проміжком
Фізкультхвилинка.
IV. Закріплення
вивченого матеріалу
Робота в зошитах із друкованою
основою (с. 28).
- Давайте
допоможемо мамі Козі дійти додому. А для цього потрібно скласти схему її
маршруту. Її шлях проходить різними стежками:
- _______– треба + 1; - - - - - - треба – 1; - + 0
• Самостійна робота .
«Часу не марнуємо,
самостійно працюємо».
- Поки мама
добиралася додому старші козенятка виконували приклади. Давайте допоможемо їм у
цьому. Розв’яжіть приклади і з’єднайте їх з відповідями, які тримають козенята.
Динамічна пауза
Розв’язування задач
- Складання задачі за малюнком та запис розв’язку
в зошиті.
Цікаві задачі.
1. П'ять берізок, дві смерічки
Зеленіють над потічком,
Біля них одна ожина...
Скільки всіх дерев, скажи-но?
(7).
2. На дубі 3 гілки, на кожній гілці по 6 яблук. Скільки всього яблук?(0).
3. В хорі — п'ятеро сорок.
Чебурашка,
колобок
Два метелики, їжак.
Соловейко, щука, рак.
Розтуляють всі роти.
Хто тут справжні співаки? (6).
4. Біля школи росте 3 ялинки. Посадили ще 2 дубки й 1 ялинку. Скільки ялинок
стало рости біля школи?(4). 5. На
подвір'ї сиділи 6 горобців. До них прилетіли ще 2. Кіт підкрався і схопив 1
горобчика. Скільки горобців залишилося? (0).
6.
Сердиті 2 індики
Взули нові
черевики.
Рипу-рипу —
черевики
Всього
скільки черевиків? (4).
7. 6 берізок і 4 клени
Змалювала вмить
Олена.
І спитала: «Скільки в мене
Тут усіх дерев
зелених?» (10).
Робота з геометричним матеріалом.
— Давайте розглянемо картинку і скажемо із яких геометричних фігур складено вовка.
ІУ.
Підсумок уроку.
Вчитель.
Вчитель.
Молодці, мої малятка,
Любі хлопчики
й дівчатка.
Усі завдання розв'язали
—
Казочку ми
нагадали!
Вчитель. Діти, пригадайте, що
ми робили на уроці?
— Яке завдання найбільше вам сподобалось?
— Чия відповідь вам запам'яталась?
— А що найбільше нам допомогло у вирішенні завдань?
—
Молодці! Дякую всім за
працю!
Немає коментарів:
Дописати коментар