вівторок, 15 листопада 2016 р.

Математика 1 кл. Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 2. Порівняння числа та значення числового виразу, двох числових виразів. Визначення часу за годинником.

Тема. Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 2. Порівняння числа та значення числового виразу, двох числових виразів. Визначення часу за годинником.
Мета:  
-         закріпити таблиці додавання і віднімання числа 2; вдосконалювати навички усної лічби,  вчити порівнювати вирази і числа, формувати предметну, комунікативну компетентності;
-         розвивати мислення учнів та обчислювальні навички;
-         виховувати бережне ставлення до природи.
Обладнання:  малюнки їжачка, лисички, яблуньки з яблучками, перфокарти, таблиця додавання і віднімання числа 2, презентація.
                                                Хід уроку

І. Організаційний момент.

Девіз уроку: Продзвенів уже дзвінок
                      Починається урок.
                      На уроці не куняй,
                      Математику вивчай

ІІ. Актуалізація опорних знань.
-  Розпочинаємо наш урок. Урок незвичайний, а казковий. Тому що завітав до нас казковий гість:
В мене шубка з колючок,
В мене сіра  спинка.
Ніс, як чорний п’ятачок,
Очі-намистинки  (їжачок).

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

- Жив був на світі їжачок. Весело він подорожував рідним краєм і не помітив як закінчилась осінь. Стало холодно, а їжачкові давно вже пора спати. Але стежинку до своєї хатинки знайти було важко. Тому що стежка ця незвичайна, а математична. Їжачок дізнався, що на сьогоднішньому уроці ми будемо розв’язувати приклади і задачі на додавання і віднімання  числа 2, також порівнювати вирази. І вирішив звернутися до нас щоб ми йому допомогли.

IV. Закріплення вивченого матеріалу.
1.Усний рахунок.
- Щоб до лісу прогулятись, треба добре розім’ятись!
    1.  Сьогодні четвер. Який день був учора?                                                                                               
         А позавчора? Який буде завтра? Післязавтра?
    2.  Чи правильне твердження, що всі звірі дихають?
    3. А те, що заєць менший від вовка? Вовк більший від ведмедя?
    4. Закінчіть речення: «Якщо дуб вищий від берези, то береза …»
    5. 9 збільшіть на 1; 10 зменшіть на 2.
- Ну що ж розім’ялись.Тоді часу не гаймо в дорогу вирушаймо. Дорога далека, тому нам потрібно запастися їжею. Ось ці яблучка потрібно зібрати в корзину. Яблучка чарівні, тому на них приклади, які треба розв’язати

2+2    7+2    8+2    8-2    7-2     5-2    1+2    4-2    6+2
-  Ну що ж корзинка повна, нумо далі.

2. Каліграфічна хвилинка.
- Ось грибочки у лісочку
Капелюшки одягнули.
Ось грибок і ще грибок.
Скільки ж то їх разом було?

-  Діти записуються рядочок цифри 2, промовивши віршик:
                  Зошит  свій я  відкриваю,
                  Навскоси його кладу.
                  Ручку я ось так тримаю,
                  Сяду рівно не зігнусь.
                  Буду я писати вправно,
                  До роботи вже берусь.

3. Самостійна робота.
- А зараз завдання від грибочків. Потрібно відновити натуральний ряд чисел:
           1  .  .  .   5 .  .  .   9.
           .  .  8  .  6  .  .  3  .  .
 - Та розв’язати кругові приклади (с.60 № 2)

4. Складання задачі за малюнком.
-  Повеселішав наш їжачок, тому що бачить, що  з нами він не пропаде і зуміє дібратися додому.
-  Бачить, що ми не залишили його в біді. Іншим теж зуміємо допомогти. Тому що взимку потрібна допомога ще й птахам.
-А як ви допомагаєте птахам? (відповіді дітей)

Задача: Учні першого класу розвісили для птахів ягідки горобини. На гілочці було 7 ягідок, 2 ягідки снігур з’їв. Скільки ягідок залишилося?
    7 – 2 = 5(г.)
                                  
5. Фізкультхвилинка

 6. Робота в парах.(за підручником с.60 № 3)
- Поки ми виконували фізкультхвилинку, дмухнув вітер і застелив нашу стежинку новим завданням. На кожний парті конверти із завданнями . Потрібно порівняти вираз  і число.
2 + 1 + 1 * 5      7 – 2 * 6      6 + 2 * 5        9 – 1 – 1 * 7       4 + 2 * 5         8 – 3 * 7

7. Робота з підручником
   Створення ігрової ситуації ( с.60 № 1)
    - А хто це ходить між деревами, оглядає свої володіння? ( Святий Миколай)
    - Як ви думаєте, куди він поспішає? (До «Лісової школи», бо скоро свято, і він несе звірятам подарунки).
      - А ось хто який подарунок отримає, дізнаєтеся, коли розв’яжете приклади.(Учні розв’язують приклади, результат – номер подарунка, який отримає звірятко від Святого Миколая)
8. Визначення часу за годинником.
   - Надворі починає темніти, давайте визначимо котру годину показує годинник? Чи ми не забарились, проводжаючи Їжачка?
    - Визначення часу за годинником.

9. Веселі задачі.
- Ось і привели ми нашого їжачка до своєї хатинки так зрадів їжачок, що аж співати почав:
- Киця й котик залюбки випікали пиріжки.
Киця з тіста 5 зліпила, котик теж із снігу 5.
Скільки всіх, малечо мила, пиріжків вони з’їдять?

V. Підсумок уроку.

- Їжачок дуже дякує вам , що ви привели його до хатинки. Він вже й дрімати почав. Але спочатку скажіть йому, що вам сподобалось і запам’яталось на уроці?


Немає коментарів:

Дописати коментар