вівторок, 15 листопада 2016 р.

Навчання грамоти 1 кл. Письмо рядкової букви п («пе»), складів та слів із нею.

Тема. Письмо рядкової букви п («пе»), складів та слів із нею.
Тип уроку: інтегрований урок
Мета:
-         вчити учнів писати рядкову букву п («пе»), склади, слова з нею, поєднувати її з вивченими літерами; продовжувати виробляти навички складання звуко-складових моделей слів;
-         збагачувати словниковий запас; розвивати артикуляційний апарат, мовлення, мислення, пам’ять, дрібну моторику;
-         виховувати старанність під час письма, бережливе ставлення до пташок.
Обладнання: аркуші паперу, олівці, предметні малюнки (пенал, телевізор, автобус, хліб), каса букв, картки з друкованими і рукописними буквами, фішки для звукових моделей, зошити із навчання грамоти, плакат «Правильно сиди під час письма», презентація.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.
               
II. Мотивація навчальної діяльності
1 Гра «Головоломка»
   На екрані — малюнки: пенал, телевізор, автобус, хліб. Учні з перших звуків складають слово птах і малюють його на своїх аркушах.— Кого ви намалювали?
— Назвіть перший звук у слові птах.
— Дайте характеристику цьому звукові.
— Яким він ще може бути? Наведіть приклади.
— Якою буквою він позначається на письмі?
— Покажіть цю букву в касі.
— Яку букву ви будете вчитися писати на уроці?
III. Повідомлення теми і завдань урок
— Сьогодні ви будете вчитися писати рядкову букву п («пе»), поєднувати її з іншими літерами, складати звуко-складові моделі слів, будувати речення. А також ми поговоримо про птахів, про їх користь для людей, про те, що треба треба робити, щоб пташині голоси було чути і взимку.

IV. Вивчення нового матеріалу
1 Відгадування загадки

 Як веселка кольоровий
має здібності до мови  
слово птаху лиш скажіть
він його повторить вмить.
 — Про яку пташку йдеться в загадці?
— Що вам відомо про папугу?
                                            Папуга — тропічний птах з                
                                          яскравим і різнобарвним пір’ям,    
                                           який може наслідувати звуки й  
                                            вимовляти слова.
2. Заучування скоромовки           
Купив папуга пилка
поклав на узгірку
поки палку шукав
павук пилку украв.

3 Складання звукових моделей слів папуга, пилка (слайд 7)
                
Підготовка руки до письма. Графічні вправи
4 Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку та розміщувати зошит під час письма
5 Демонстрування зразка букви           
6 Порівняння друкованої й рукописної малої букви п («пе»)
7 Пояснення написання букви
Рядкова буква п («пе») складається з двох коротких прямих ліній, з яких друга має заокруглення вгорі і внизу.
Алгоритм написання рядкової букви п («пе»)
— Пишемо раз, і-два-і.
8 Письмо елементів рядкової букви п («пе») у повітрі, на дошці, в зошиті
— У яких вивчених буквах зустрічалися ці елементи?
9 Письмо букви в повітрі, в зошиті
Гра «Впіймай м’ячик і назви слово»
Фізкультхвилинка                      
Віє вітер нам в лице.
Захиталось деревце.
Вітерець все тихше, тихше.
Деревце все вище, вище.
10 Письмо слова пава
— Складіть речення з цим словом.
11 Письмо слова спів
— Чий спів ми можемо почути?
— Як називають людину, яка співає
— А яких співучих птахів ви знаєте?
Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика)
Півень півневі співав:
 “Я сьогодні рано встав!”
Потім вилетів на пліт –
Заспівав на цілий світ:
“Я співати так люблю,
Що ніколи не просплю!   
12 Хвилинка доброти           
— На вашу думку, як зараз живеться пташкам. Чому?
— А що слід робити, щоб пташині голоси і взимку було чути, ви скажете, прослухавши вірш С. Жупанина «Що просив горобчик?»
Скрізь мороз лютує,           Віхола танцює,
А горобчик між снігами    Мерзне, голодує.
Залітай до хати,                  Їжі в нас багато:
Ось халва і мандарини.     Ось горіхи й апельсини.
Можеш вибирати.              А горобчик мовив:
— Все у вас чудове,          Та мені лиш крихту хліба
 Дайте в день зимовий.
13 Письмо речень: Півник співав пісні.
         
— Доповніть речення новими словами.
14  Гра «Знайди літеру»
       
V. Підсумок уроку
1 Бесіда
      
2 Гра «Впізнай з першого погляду»
На дошці записані слова з пропущеними літерами. Учні мають прочитати їх, запам’ятати слова з вивченою буквою, по пам’яті відновити.
      
— Про яких птахів ми говорили на уроці?
— Яких пташок ви можете сьогодні зустріти?
— Як зараз живеться пташкам? Чому?

— Як ми можемо допомогти пташкам?









Немає коментарів:

Дописати коментар