вівторок, 15 листопада 2016 р.

Навчання грамоти 1 кл.Закріплення знань про букву «Ка» та її звукове значення

Тема: Закріплення знань про букву «Ка» та її звукове значення
Тип уроку: урок - подорож
Мета:
            -   закріпити знання про букву, вивчену на
                минулому уроці, та звуки, які позначає  літера
                К к; вправляти дітей у звуковому аналізі слів з
                буквою КК; удосконалювати техніку читання
                учнів;
           -   розвивати розповідне мовлення, збагачувати
               словник;
           -  виховувати позитивне ставлення до тварин.
Обладнання: каса букв, фішки на позначення звуків; презентація.
                                     Хід уроку.
І. Організація класу.
        1. Перевірка готовності
        2. Повідомлення теми і мети уроку.
              
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
-Діти, годі вже вам гратись, час настав уже займатись
Ви за мною поспішайте, в подорож всі вирушайте.
Ми сьогодні йдем до школи, як цікаво, як чудово,
Бо ця школа не проста, бо ця школа лісова.
А яких тварин ви знаєте, що живуть в лісі?
Щоб потрапити у ліс треба двері відчинити,
    А ці двері не прості, а ці двері чарівні,
    Пропускають лиш кмітливих, до роботи не лінивих
    Труднощів хто не боїться, що задумав, те здійсниться.
     Лише трішки пригадайте і у ліс той вирушайте.

Яку букву вивчали на попередньому уроці?
Які звуки вона позначає?
Де знаходиться у словах?
А хто про цю букву вивчив віршик?
Ось ми зайшли у ліс і на нашому шляху з’явився Лісовичок.
Як ви думаєте, чому ми зустріли його першим?
Знаєте, він мені сказав, що допоможе нам дібратися до Лісової школи, якщо ми відгадаємо його загадку.
              Кругленький, м’якенький, з хвостиком,
             з ниток зроблений.
        Куди торкнете, туди і покотиться.
        На «К» починається на «К» кінчається.
                         ( клубочок)
             
Вірно, куди він покотиться, туди нас і дорога поведе.
А поки клубочок котиться, давайте пограємо у гру «Хто швидше назве слово із звуком (к) виділяючи місце цієї літери.
             
ІІІ.  Вивчення нового матеріалу.
  1. Котиться наш клубочок далі до Лісової школи. А ось і чарівна галявина, на ній є   завдання, хто їх виконає, тому клубочок покаже далі дорогу до нашої Лісової школи.
    а)  читання складової таблиці
         
    б) Гра «Склади слово»
    На грибочках написані окремі склади, діти складають із них слова.
           
2. Робота з Букварем ( с. 79)
    а) А ось і кролик. Він причаївся тихенько, бо не може виконати завдання.  Йому тітонька Сова сказала відновити слова та зробити звуковий аналіз, а він не знає як це зробити. Допоможемо йому?
                  
     ( читання слів, звуковий аналіз)
    б) читання промінчиків слів.
Фізкультхвилинка
 У країні казочок жив веселий Колобок.                      
  Разом з ним усі звірятка
  Вишикувались на зарядку.                                          
  Похитали головою,
  Раз – притупнули ногою,                                           
  Руки вгору піднесли,
 Трішки ними потрясли,                                            
 Нахилились вправо, вліво,
 Та цього іще замало.                                                             
 Руки вгору, руки вниз,
 Раз присіли, піднялись.                                             
 Головою похитали
 Й працювати знов почали.
   3. А он і білочка. Вона дуже сумна, бо не може зірвати шишку, яка заховалась між густих ялинових гілок. Спробуйте допомогти Білочці 
дістатися до шишок.

   а)  гра «Склад прочитай – слово відгадай»

 б)  А он за деревом сховався Вовк із своїм завданням. Йому потрібно виписати в кросворд великі літери і прочитати слова. Допоможемо йому
    1.  Кіт,  мАк,  соБака, кавА, сіНо.                              КАБАН
    2. Банан, кОса, гоРа, Сани, рУка, пісоК.                 БОРСУК
    3. Коло, кермО,  віЗ, крАн.                                        КОЗА
  в) А Лисичка спостерігала за такою подією. Вона ж полюбляє курятину, та коли підкралася до будинку, ось що побачила.
         
   а)  Читання тексту вчителем
      -  Що робила квочка у саду?
      -  Який птах прилетів у садок?
      -  Що хотів зробити шуліка?
      -  Хто захистив квочку та курчат?
      -  Що ви думаєте про Марійку?
 б)  Словникова робота

в)   Повторне читання учнями
  г)   Роз’єднання слів, робота в зошиті (с.18, № 3)
  д)  Ось і Лісова школа.
       -  Давайте послухаємо, що зараз там вивчають.
                      
    - Демонстрація уривку  з «Уроків тітоньки Сови» на літеру «Ка»
ІУ. Підсумок
Ось ми і виконали всі завдання Чарівного клубочка. Побували з вами у Лісовій школі.
На уроці всі ви гарно працювали і відповідали
Яку букву сьогодні закріплювали?
Про що ще цікавого дізналися?
І ось за ваші гарні відповіді наш Чарівний клубочок дарує вам чарівні ключики, які допоможуть вам надалі відчиняти двері до Країни знань.( вручення чарівних ключиків)

              

Немає коментарів:

Дописати коментар