Любі першокласники! Зовсім недавно ви ще були дошкільнятами, а сьогодні ви стали учнями нашої школи. Від нині – члени великої і дружної шкільної родини. Перед вами відкриваються двері у чудову і неосяжну країну Знань. Саме від того, як пройде сьогоднішній день, залежатиме, з яким настроєм ви будете приходити до класу. Перед вами на партах лежать Пухнастики, виберіть і покажіть того, який настрій переважає у кожного із вас. Я бажаю, щоб із таким настроєм ви відкривали щодня двері нашої школи.
Тема: Твоя країна – Україна.
Мета: розширити і
поглибити поняття про Україну, ознайомити із символами України, розвивати
українське мовлення дітей, їхній кругозір, формувати громадянські якості,
виховувати любов і повагу до Батьківщини, її символів, традицій.
Обладнання: державні
символи України, ілюстративний матеріал « Мальовнича Україна», «Київ – столиця
України», набір предметних малюнків: кущ калини, гніздо, лелека, верба,
соловейко.
Хід уроку
1.Організаційна частина.
Любі
першокласники! Зовсім недавно ви ще були дошкільнятами, а сьогодні ви стали
учнями нашої школи. Від нині – члени великої і дружної шкільної родини. Перед
вами відкриваються двері у чудову і неосяжну країну Знань. Саме від того, як
пройде сьогоднішній день, залежатиме, з яким настроєм ви будете приходити до
класу. Перед вами на партах лежать Пухнастики, виберіть і покажіть того, який
настрій переважає у кожного із вас. Я бажаю, щоб із таким настроєм ви
відкривали щодня двері нашої школи.
2.Актуалізація опорних знань.
Гра – вправа
«Закінчи речення».
Наша країна
називається…
Столиця України
– місто…
-
Так, діти.
Багато держав є, людей, різних мов,
Та кожному мила одна лиш, єдина,
Найкраща з усіх, - то є рідна країна,
Мені ж наймиліша моя Україна.
3. Повідомлення теми уроку.
- Діти, ми
народились і живемо на цій чудовій землі, тут народились і жили наші прадіди,
тут живуть наші батьки. Любов до нашої Батьківщини починається з любові до
колискової пісні , до стежини по якій ви ходили до школи.
а) Робота з
ілюстративним матеріалом із серії « Мальовнича Україна».
Учні розглядають
ілюстрації, розповідають, що на них зображено. Підсумовуючи, кажу:
-Гарний наш
рідний край, бо має і високі гори, вкриті зеленими лісами, і бистрі ріки, і
урожайні поля, і заквітчані луги, і все , чого бажає наша душа.
-Коли ми
говоримо про нашу державу, ми не можемо
не згадати про її столицю – місто Київ.
Київ – місто історичне, йому уже
багато літ!
А воно красиве, вічне, серед зелені
і квіт.
Київ – серце України, і найкраще місто в світі,
Хоч пройшов усякі зміни, - гарний
все – взимі, чи вліті.
(Показую
фотографії із зображенням краєвидів Києва.)
б) Гра з
елементами розповіді.
- А зараз ми
спробуємо створити картину одного з куточків рідного краю.
На таблиці «Це
моя Україна» виставляю в прорізи по черзі предметні малюнки із зображенням
верби, калини,лелеки, соловейка, гніздечка.
Учні коментують.
Наприклад: «Гніздечко я кладу на дах хати. У гніздо посаджу лелеку» і т.д.
Учитель біля річки «садить» кущ калини і говорить:
А калина біля броду
білі квіти розпускає.
На свою чарівну вроду
задивляється у воду,
соловейка виглядає.
(Діти
«садять» на кущ соловейка.)
- В Україні
калина завжди росла біля хати. В народі було прийнято садити кущ калини, коли в
сім” ї народжувалась дитина. Верба і калина завжди допомагали людям, адже
калиною лікували кашель, а порошком меленої вербової кори зупиняли кров. Тому й
стали ці дерева народними символами.
4.Музична фізкультхвилинка.
Крім народних
символів кожна держава має свою символіку: герб, гімн і прапор.
Герб – (вивішую
малюнок із зображенням) найголовніший із символів; тризуб символізує мир і
творчу працю.
Гімн –
найголовніша пісня України, слухати яку потрібно стоячи, мовчки.
Прапор –
державний символ.
Синьо – жовтий прапор маєм:
Синє – небо, жовте – жито.
Прапор свій оберігаєм,
Він святиня – знають діти.
-
Блакитний колір – це колір води, чистого
неба, це символ миру.
-
Жовтий – це колір зерна, хліба, сонця.
(На дошку
вивішую сонце без промінчиків.)
-
Діти, а чого не вистачає у сонечка?
-
А якого кольору промінці?
-
Цей колір найщасливіший. Дам вам гарну
пораду,якщо у вас поганий настрій, намалюйте букет квітів і розфарбуйте в
жовтий колір. Щоб відновити сили слід зробити бутерброд з медом. Жовтий колір
підвищує тонус.
- У вас на партах є відбитки
долоньок, розфарбуйте їх і вони стануть промінчиками для нашого сонечка.
(Розфарбовані долоньки вивішую
на дошку.)
-
А я хочу вам побажати, щоб у вас завжди
був гарний настрій, сонце освітлювало вашу шкільну доріжку і раділо кожному дню
у школі..
5.Підсумок уроку.
Вправа «Мікрофон».
-В якій країні ми живемо?
- Які є державні символи?
- А народні?
Немає коментарів:
Дописати коментар