вівторок, 15 листопада 2016 р.

Математика 1 кл. Складання таблиць додавання й віднімання числа 2. Складання й розв’язування прикладів і задач. Віднімання за допомогою числового променя. Просторова фігура: циліндр.

Тема. Складання таблиць додавання й віднімання числа 2. Складання  й розв’язування прикладів і задач. Віднімання за допомогою числового  променя. Просторова фігура: циліндр.
Мета:  
-         познайомити з таблицею додавання і віднімання числа 2; вдосконалювати навички розв’язання задач на збільшення та зменшення числа на кілька одиниць, вчити додавати і віднімати числа, користуючись числовим променем, познайомити з просторовою фігурою - циліндром;
-         розвивати навички складання і розв’язування задач;
-         виховувати наполегливість, почуття взаємодопомоги.
Обладнання:  предметні малюнки, презентація.
                                                Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
              Дзвоник всім нам дав наказ:
              До роботи швидше в клас!
              Біля парти станем чемно –
              Плине час хай недаремно.
              Будемо старанні і уважні всі.
              Сядемо рівненько на місця свої.
І. Актуалізація опорних знань учнів.
          1. Усна лічба( проводиться на основі презентації) 

   2. Повторення додавання і віднімання числа 1 ( за допомогою сигнальних карток)
        - Вчитель диктує приклади на додавання і віднімання 1, а учні – піднімають віяло з відповіддю.
   3. Робота в парах.
        - Один учень називає число, менше від 10, а другий – доповнює його до 10 
ІІ. Повідомлення теми і мети  уроку. 
       - Сьогодні ми будемо вчитись додавати і віднімати число 2. Будемо складати таблиці додавання і віднімання числа 2
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
         1. Пояснення вчителя.
           Учитель записує на дошці 2 приклади таблиці додавання, а учні називають відповіді і записують приклади в зошити. Далі по черзі учні називають приклади і відповіді. Учитель пише таблицю на дошці, учні – в зошити.
         Аналогічно проводиться робота над складанням таблиці на віднімання числа 2.
Діти читають таблицю і звертають увагу на її будову: перший доданок змінюється, а другий сталий і дорівнює 2, сума зростає на 1.
          Учні самостійно пробують пояснити, як побудована таблиця віднімання числа 2.
       2. Робота з підручником. ( с.59)
  - Читання таблиць для закріплення.
   № 1. Додавання і віднімання за числовим променем.
-         Працюючи з числовим променем, слід пам’ятати:
-         Користуючись числовим променем, дізнайтеся, скільки всього додали? Скільки всього відняли?
     Фізкультхвилинка.
ІУ. Закріплення вивченого матеріалу.
      1. Робота в зошитах із друкованою основою ( с.30)
            -  Запустити вітряк, порівнявши числа (№ 1)
            -   Відшукати котові пари чобіт та підрахувати їх кількість ( № 2)
     2. Робота за підручником ( с.59 № 2, 3)
            -  Додай по 2, починаючи з 4
            -  Відніми по 2, починаючи з 9.
            -  Скласти приклади за малюнками і розв’язати.
    3. Розв’язування задач.          
 -   Скласти і розв’язати задачі про результати полювання Кота в чоботях ( зошит с. 30 № 3)
 -  Читання задачі з підручника с.59 № 5.
    -  Додай по 2, починаючи з 4
            -  Відніми по 2, починаючи з 9.
            -  Скласти приклади за малюнками і розв’язати.
    3. Розв’язування задач.          
 -   Скласти і розв’язати задачі про результати полювання Кота в чоботях ( зошит с. 30 № 3)
 -  Читання задачі з підручника с.59 № 5
 Після детального аналізу задачі сильніші учні самостійно розв’язують задачу, решта під керівництвом вчителя. ( 1 + 1 + 5 = 7)
  -  За скороченим записом:
прямокутників - 4 шт.
кругів -  ? шт, на 1 більше
4. Самостійна робота по варіантах ( с.59 № 4)

У. Робота з геометричним матеріалом.
Знайомство з просторовою фігурою: циліндр.
    УІ. Підсумок уроку.
-         Молодці, діти, ви багато встигли зробити на уроці.
-         Що найбільше запам’яталось?
-         В яких завданнях виникали труднощі?
-         Ось і пора нам урок закривати,
Просимо тільки не забувати:
Кожного дня і кожну хвилину
Математику треба добре знати!  


Немає коментарів:

Дописати коментар